Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

  • TË GJITHA
  • KUICE
  • FAKTE INTERESANTE
  • HUMOR
  • INOVACION (KRIJIMTARI)
  • KURIOZITETE

Trajnim: “Si te përgatitemi për...

duapune.com në bashkëpunim me Dimak Albania dhe Çelësi Media Group, në kuadër të riintegrimit në tre...“Talente dhe ide për të ar...

duapune.com së bashku me DIMAK Albania mori pjesë në panairin “Talente dhe ide për të ardhmen...Duapune.com merr pjesë në Panair...

Në kuadër të “Ditëve të Energjisë për Rajonin”, në datat 4-5 tetor 2019, në Expocity Albania u...Duapune.com në eventin e teknolo...

Në datat 25, 26 & 27 Shtator 2019 Duapune.com ishte pjesë e eventit Tirana Tech Open në Expocity...Si të formojmë barazimin 56 duke...

  Përgjigje: 55+5/5=56Duapune.com dhe 22 faqe internet...

Në një letër të parë nga Reuters, 23 faqe interneti në Europë, të profilizuara në kërkimin e vendeve...Në cilin drejtim po ecën autobus...

Përgjigje: Shikoni me kujdes ku janë dyert. Fakti që ju nuk mund t’i shihni dyert do të thotë...Si të përdorim dy herë secilin n...

Përgjigje: 7 * ((3 / 7) + 3) = 24Ti mund të jesh zbuluesi i rradh...

Je një fans i zjarrtë i futbollit? E sigurt që ti ke luajtur një herë në jetën tënde FIFA 19 ose ke...Cilin do ndizni të parin?

Përgjigje: E para ndizet… Shkrepsja.Cili numër vjen pas 18 në këtë s...

Përgjigje: Pas 18 vjen numri 22. Kemi serinë e numrave Prim +5 7 numrat e parë Prim janë: 2 , 3 , 5...Cili është alternativa e saktë?

Përgjigje:  Alternativa A, tregon hijen e një Pulëbardhe. Alternativa B, tregon hijen e një Pule. Al...U diplomove? Ja çfarë të bësh kë...

Disa para shtesë në xhepin tuaj, nuk do ishin keq gjatë kësaj vere. Të kesh një punë sezonale verore...Si mund të marrim barazimin 100...

Përgjigje: 99+9/9=100Ndërtoni barazimin me numrat 1,3...

Përgjigje: (15 – 9) + (13 – 7) + (7 – 1) + (9 – 1) + (13 – 9) Duke kry...Si të evitoni stresin në punë gj...

“Keep Calm, It’s just Summer!” Kur jashtë është nxehtë dhe pothuajse të gjithë janë me p...Me sa lëvizje i spostojmë sferat...

Bëni lëvizjet me këtë renditje: Transferoni topin 3 nga ena I në enën II. Transferoni topin 2 nga en...A mund të formoni një katror duk...

Është më e thjeshtë se ajo çfarë keni menduar. Mjafton të lëvizni pak prapa fijen e shkrepses që ndo...Formoni 7 katrorë me vetëm 2 lëv...

Përgjigje: Me lëvizjen e dy shkrepseve të njërit prej katrorëve të vegjël formojmë gjithsej 6 katror...Çfarë pamje ka personi përpara?

Nëse shikoni alternativën A, ju do të shihni se vendosja e objekteve i korrespondon asaj që shohim n...Cila është pamja nga lart e kull...

Nëse ju shikoni kullën nga lart, shtresa e sipërme është Portokalli. Pra, përgjigja nuk është aspak...Si mund ta zgjidhni ekuacionin?

Në pamje të parë, kjo pyetje nuk mund të zgjidhet. Por po të jemi të vëmendshëm, nëse vendosim filli...Si mund të jetë ekuacioni?

Përgjigje: 4+5=32Me lëvizjen e vetëm një shkrepse...

Përgjigje: Kemi dy alternativa zgjidhjesh: 3 + 3 = 6 ose  8 – 3 = 5Sa të hapura ka këmisha?

Përgjigje: Le t’i marrim me rradhë: Të hapurat e krahëve: 2 Hapja në pjesën e poshtme të bluzë...6 gota të ftohta që duhet t̵...

Përgjigje: Nga 3 gotat e mbushura me lëng në të majtë, lëvizim gotën e mesit. Gotën që lëvizëm e zbr...Duke përdorur vetëm numrin 2, gj...

Përgjigje: 22 + 2/2 = 23Gjeni shifrën e ardhshme në seri...

Përgjigje: Numri tjetër do të jetë 15. Në rastin e dhënë në të vërtetë kemi dy lloje serish. Njëra s...Raporti & Platforma e “Deko...

Lajm i mirë nga duapune.com dhe The-Network për kompanitë kudo në botë Ekipi i duapune.com dhe ekipi...Duapune.com – sponsor loka...

Duapune.com, sponsor lokal i aktivitetit “AIESEC Pitch Bootcamp & Youth Speak Forum 2019”, organ...Cili çelës e hap kyçin?

Jemi të sigurtë që përgjigja juaj nuk ka vonuar më shumë se 15 sekonda. Përgjigja e saktë: Çelësi 3Cilat janë 6 fjalët e fshehura?

Fjalët janë: Straw, Mirror, Tiles, Couch, Cat, Cord.Cila fjalë në anglisht është shk...

Përgjigja është: EXERCISE 🙂Cilin numër do të tregojë zari n...

Mendoni vetëm që shuma e numrave të dy shesheve reciproke në zare është gjithmonë 7. Pra, përgjigja...Cila është pamja për personin që...

Le të shikojmë hap pas hapi. Normalisht ka 4 blloqe në pjesën e poshtme. Dhe shtresa e dytë mbi fund...Cila gotë ka më shumë ujë?

Merrni pak kohë dhe studioni imazhin me kujdes. Në krahasim me sendet e tjera, kapsja e letrës është...Sa vezë më mbetën?

Nëse vërejmë me kujdes kohët e foljeve, vezët që janë thyer, gatuar dhe ngrënë nuk ndikojnë në numri...Dita jote e fundit e punës erdhi...

Dita jote e fundit e punës erdhi! Nga një pyetësor i fundit që ekipi i duapune.com bëri në lidhje me...Sesionet Trajnuese – Excel...

DM Consulting Services dhe duapune.com nisën për këtë vit sesionet trajnuese  me temë “Exellen...Koha për Konkursin – Hacka...

Edhe pak ditë nga Konkursi-Hackathon për talentet e Sigurisë ndaj Krimit Kibernetik! PËRGATITUNI!! C...Gati për Bootcamp Training ̵...

Për të gjithë koduesit, zhvilluesit e biznesit, njohësit e krimit dhe sigurisë kibernetike, por dhe...Trajnimet në fushën e Burimeve N...

duapune.com organizoi javën e kaluar, më datë 04 Maj 2019, trajnimin e planifikuar të serisë së Buri...Forumi Ndërkombëtar i Menaxhimit...

Forumi i Menaxhimit të The Network u organizua në Lisbonë Portugali në datat 3-5 Prill 2019. Tematik...Vazhdojnë trajnimet në fushën e...

duapune.com organizoi javën që shkoi dy trajnimet e planifikuara të serisë së Burimeve Njerëzore. Tr...Konferenca e I-rë e BNJ në Kosov...

Konferenca e I-rë e BNJ në Kosovë Duapune.com mori pjese në Konferencën e parë të Burimeve Njerëzore...Si do të ndikojë Inteligjenca Ar...

Ndikimi i ardhshëm i kompjuterëve në fuqinë punëtore është një temë e nxehtë. Teknologjia po përmirë...Si të ndërtojmë marrëdhënie efek...

Aftësitë ndërpersonale janë thelbësore për të krijuar një marrëdhënie sa më të mirë dhe të shëndetsh...Trajnim “Zhvillimi strateg...

Ekspertët e Burimeve Njerëzore te Duapune.com morën pjesë ne trajnimin “Zhvillimi strategjik i...“Gunes” ka vendosur...

Sindroma e së hënës tashmë njihet dhe përjetohet nga të gjithë. Sindroma e të hënës i referohet lodh...www.duapune.com rifillon trajnim...

Në këto trajnime do mësoni rreth praktikave dhe procedurave të përdorura ne departamentet e Burimeve...Aplikoni për një eksperiencë pun...

  Me plazhe të mahnitshme, ishuj të mrekullueshem, vendas miqësorë, kombinim i favorshëm i kost...Thirrje për Aplikime në Programi...

Programi Master dhe Internship (MIP) është krijuar në vitin 2016 nga Fondacioni Shqiptaro–Amerikan p...11 Punët më të çmendura në botë

Kujtdo prej nesh në fëmijëri i ka ndodhur të paktën një herë të vetme t’i bëhet pyetja “Çfarë dëshir...Koha për “Inno-Tech Camp T...

Jeni duke ndjekur rrugën e teknologjisë dhe inovacionit? Por bota e sipërmarrjes është gjithashtu pj...Pyetësorë nga duapune.com

Gjatë muajit të kaluar, ekipi i blog.duapune.com vendosi të ndërvepronte në një formë të ndryshme me...Artisti i Uritur dhe Artisti i A...

“Rreziku më i madh për shumicën prej nesh nuk qëndron në përcaktimin e qëllimit tonë shumë lart duke...5 mënyra për të mbajtur stafin t...

Mbajtja e punonjësve të fokusuar gjatë afrimit të festave mund të jetë një sfidë më vete. Ndërsa fry...Programi i Vetëpunësimit

Për të lexuar më shumë rreth Programit të Vetëpunësimit, klikoni http://aftesi.info/vetepunesim...Trajnimi “Për Shërbim më të mirë...

                          DM Consul...Thirrje për aplikime: Konkurs pë...

Qëllimi i projektit AGROINNOECO është të përcaktojë një metodologji që do të lehtësojë transferimin...Vëri në provë aftësitë e tua ino...

UNDP me mbështetjen e Ambasadës Britanike do të organizojnë Bootcamp me temë: Made in Dibra! Design...Pse nuk duhet të zgjidhni një pu...

Gjetja e një pune ku ju paguajnë mirë është vërtet e mrekullueshme, por kur negocioni një ofertë pun...Si të fitoni mbi politikat e ven...

Do ju pëlqente të kishit sukses në vendin tuaj të punës në bazë të meritave? Në disa punë ju mundeni...Si të përdorësh rrjetet sociale...

Në ditet e sotme, shumica e punëdhënësve dhe agjensive rekrutuese përdorin rrjetet sociale si burim...Mundësi të reja në Skemën e BE-s...

Bashkëpunimi rajonal mbetet një katalizator për procesin e zgjerimit dhe një faktor kyç ndihmues për...Decoding Global Talent 2018

The Decoding Global Talent survey is a joint effort by BCG, The Network and its local partner o...Zgjedhja e një oferte pune. Kësh...

  Zgjedhja e një oferte pune mund të jetë një ngjarje e rëndësishme në jetën e një personi. Hul...Dëshironi të punoni nga shtëpia?...

  Të punoni nga shtëpia ju mundëson fleksibilitet, por gjithashtu mos harroni se kjo kërkon shu...Dilema e CV: Je shumë i ri për k...

  Keni kaluar një periudhë të vështirë dhe ju kanë marrë nëpër këmbë nëpër intervista, sepse je...Studimi Global i Talenteve

  Dekodimi i Studimit të Talenteve Globale 2018 Punësimi jashtë vendit është një vendim shumë i...10 gjërat që duhet të merrni gji...

1) Dosja Ju duhet të sillni gjithmonë me vete një sasi të konsiderueshme dokumentash, por pikë së pa...Horoskopi i Karrierës

                    Dashi Me shumë mundësi ju keni...4 shprehjet më të përdorshme nga...

  Ju ka ndodhur ndonjëherë të mos arrini të menaxhoni&n...“A është e drejtë praktika e pap...

    Praktika e papaguar është një pyetje që bëjnë ...4 gjëra të dhimbshme, por të rën...

1) Pranoni emocionet tuaja dhe më pas bëni përpara. Menjëherë pasi të jeni pushuar nga puna, ju mund...AADF Master’s Degree Fellowship...

      The AADF has opened the call for application for the Master’s Degree Fellowship...8 shenja që tregojnë që ti je i/...

  Si të kuptoni që keni rënë në dashuri me një mundësi të re pune? Kur ju filloni të flisni rre...Panairit i Punës 2018, UPT, 5 Qe...

                      Duapune.com ishte pjese...Panairi i Punës UET 2018, 31 Maj

                            &n...RIT Kosovo (A.U.K) raises €85,00...

On May 15, 2018, under the motto Support the Next Success Story, RIT Kosovo (A.U.K) held one of its...15 (fifteen) job vacancies all o...

              Great opportunities… all over Albania…...Si te shtoni eksperiencen e prak...

                    Pervoja e praktikes eshte nje...Panairi i Punes 2018, dt. 23 Maj...

                  Duapune.com ishte pjese e Panairit te...Paniri i Karrieres 2018 #MetroCa...

                          Duapune.c...10 Mënyra si të bësh më të pëlqy...

Kolegë të shkëlqyer me një ‘Mirëmëngjes’, ‘ Ditë të këndshme’, ‘Ckemi’ apo ‘Mirupafshim’. Duke e për...10 pyetjet klasike të një interv...

Kur vjen fjala tek intervista e punës është dicka që në parim I frikësohemi të gjithë. Si do ia dal,...Panairin i Ditës Ndërkombëtare t...

                      duapune.com mori pjesë...Panairin Kombëtar i Punës, 04 Ma...

                        duapune.com mori...Panairi i Karrieres, Universitet...

                            du...5 Gabime të cilat mund tu shkatë...

Të injorosh marrëdhënien me nëpunësit dhe shefat e tu  Pjesa më e madhe e njerëzve gabohen kur...10 Këshilla si të bësh më të pël...

                    Kolegë të shkëlqyer me një ‘Mi...Rrogat mesatare të vendeve anëta...

                            &n...10 punët më të kërkuara për viti...

            1.Këshillues Personal Financiar Jeni i dhënë pas matematik...Pse njerëzit heqin dorë nga puna...

              Nuk ka të bëjë vetëm me pagën, por ndikon gjithasht...Open House, Përdorimi i teknolog...

                      Më datë 16 Nëntor 2017,...Ja cilat do të jenë 10 qytetet m...

                            &n...Duapune.com publikon versionin e...

                      Duapune.com publikon ve...