Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla për punëkërkues

  • TË GJITHA
  • KUICE
  • FAKTE INTERESANTE
  • HUMOR
  • INOVACION (KRIJIMTARI)
  • KURIOZITETE

Trajnimi “Kompensimi dhe B...

      Duapune, DM Consulting Services në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mb...Si e pushuan nga puna milingonën

     Si çdo ditë në mëngjes, milingona u nis të bëjë punën e saj gjithë energji dhe o...Gjithçka që do të dëshironit të...

            Mendoni për një punë në shitje? Ka shumë punë që kanë lidh...Gratë më të suksesshme të botës...

         Gratë më të fuqishme në planet dhe më të pasura dinë një gjë ose d...Trajnimi “Kompensimi dhe B...

   Duapune, DM-Consulting në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Bu...Trajnimi Shërbimi i shkëlqyer nd...

          DM Consulting Services organizoi sukseshem trajnimin me temë “Shë...EU Scheme for Young Professional...

Komisioni Europian dhe British Council, njoftojnë për hapjen e aplikimeve për “EU Scheme for Young P...Zakonet e përditshme të sipërmar...

  “Ne jemi ajo që bëjmë vazhdimisht,” tha Aristoteli (ose, më saktë, historiani Will Dur...5 arsyet përse atletët janë puno...

Për të trajtuar këtë , kemi marrë rastin e Kihn DeMaree, drejtore e talentit në Axiom Zen, një studi...Origjina e intervistave të punës

Është e lehtë t’i marrësh gjërat si të mirëqena. Për shembull, merrni intervista për punë. Duk...5 Këshilla për planifikim karrie...

    Fokusohuni në planet e karrierës të paktën një herë në vit Bëjeni qëllimin tuaj kryesor të fokus...Si të qëndroni pozitiv në një am...

Ne priremi të mendojmë se pjesa më e vështirë e punës është vetë pozicioni. Por pastaj një mëngjes,...Bursa për Studentët në Shqipëri

                World University Service (WUS) dëshiron t...Si të pranosh në mënyrë eksperte...

Hapat për të siguruar suksesin dhe nisja me këmbën e djathtë Ju keni përgatitur, keni kontrolluar, k...Këto janë universitet më inovati...

   Qendrat kryesore të teknologjisë në Europë shkëlqejnë në qytetet kryesore si Londra, Berlini dhe...Si te respektoheni në punë si nj...

      1.Kuptoni që shumë njerëz nuk e pëlqejnë idenë e një profesionisti të ri Një nga gjërat e para...Çfarë është suksesi sipas njerëz...

Kur flasim për një person të suksesshëm, flasim për dikë që ka miliarda në llogarinë e tij bankare,...Mundesi Punesimi Ne Sektorin IT-...

     Shoqata Shqiptare për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit (AITA), është një organizatë...Pse njerëzit heqin dorë nga punë...

Paga nuk është shkaku i vetëm, ka të bejë edhe me kulturën e kompanisë. Një studim në rreth 5000 ven...Si të menaxhosh punëtorët e vetë...

  Ekzistojnë një lloj punonjësish që zakonisht dinë për punën e tyre më tepër se kushdo tjetër...Gabimet që duhet të shmangni dit...

Më poshtë do të theksoj disa gabime që duhet të shmangni gjatë ditës tuaj të parë të punës nëse doni...Si ta bind intervistuesin se unë...

Pyetje: Do të shkoj për intervistë në një bankë…..pyetja e mundshme është: Pse doni të punoni?...10 Shtetet që do të keni më shum...

Kompanitë përgjatë globit kanë filluar luftën e punësimit pas një viti trazirash dhe pasigurish poli...Këshilla për të gjetur një punë...

  Ju mund të shikoni për një punë në një tjetër shtet pasi jeni i pakënaqur nga mënyra se si je...DM Consulting /duapune.com organ...

DM-Consulting Services/duapune.com organizoi me sukses trajnimin me temë “Menaxhimi efektiv i...Si të keni sukses me intervistat...

Përgatituni Praktikoni intervistën me një mik ose planifikoni një praktikë intervistimi në Qëndrën p...Trajnimi “Performanca̶...

Duapune, DM-Consulting në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burimeve Njerëz...Gjërat që shefi/ja juaj vëzhgon...

Nuk ka rëndësi çfarë fushe i përkisni – shëndetësi, inxhinieri, media, edukim, dizenjim, etj. – ju p...Çfarë duhet të vlerësojmë në një...

                  Çfarë është e rëndësishme në një punë...Sekreti për të fituar çdo punë q...

Mos i lejoni përshkrimet e punës apo dhe kërkesat t’ju pengojnë në rrugën tuaj. Është koha të fillon...Mënyra për të bërë progres në ka...

     1 | Zbuloni pse ndiheni sikur nuk mund të bëni përpara Përpara se të shikoni faktorët e jashtëm...16 gjëra që njerëzit e suksesshë...

                    Zgjohen herët në mëngjes. Bëjn...Trajnimi “Shitjet për suks...

  DM-Consulting Services në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Shitjeve...Këshilla për një aplikim pune të...

Gjatë kërkimit të një pune për të diplomuar përshtypjet e para janë të rëndësishme. Për të shkëlqyer...Çfarë të vishni në një intervist...

Na pëlqen ose jo, moda ka rëndësi kur duhet që të ndiqni punën e ëndrrave tuaja. Kur vendosni çfarë...9 këshilla për ditën tuaj të par...

                       1.Flini në kohë – jo vetëm natën përpara ditës tuaj të parë të punës, por edh...Trajnimi “Performanca̶...

Duapune, DM-Consulting  në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burimeve Njerë...5 aftësi që punëdhënësit duan që...

1.Komunikimi ( dëgjimi,të folurit, të shkruarit) 2.Lidershipi/ Aftësi menaxhuese Lider që nxit arrit...Trajnimi “Rekrutimi dhe In...

DM Consulting Services në kuadër të shërbimeve në fushën e trajnimeve, organizoi si seancë të dytë n...Disa shenja që tregojnë që është...

Nëse jeni si shumica e njerëzve, ju harxhoni pjesën më të madhe të kohës suaj të çmueshme në punë më...Pesë hapa që do t’ju ndihmojnë t...

      Hapi 1: Hidhni një vështrim tek eksperiencat e para të karrierës suaj Çfarë ju pëlqente të bën...Shefi është edhe klienti juaj

    Shpesh herë në jetën tonë profesionale na lindin pyetje të tilla si: Cila duhet të jetë gjuha e...4 mënyra për të zvogëluar emocio...

Para se të dilni para një audience ndodh që të keni një ndjesi jo të këndshme në stomak, të mos keni...Puna me orë të zgjatura. Si të k...

Edhe pse puna me orë të gjata në zyrë mund të ndihmojë progresin e korporatës, ajo nuk ju ndihmon ju...Si të miratohet ideja juaj

 Kur ju keni një ide brilante, mos pretendoni se të tjerët do të entuziazmohen për këtë gjë. Duhet t...6 pyetje që duhet ti bëni në një...

1. Cilat janë gjërat më të rëndësishme që ju do të donit që unë të realizoj në tre muajt e parë nëse...Udhëtimet për biznes

Udhëtimet për biznes konsiderohen shumë përfituese. Por në ditët e sotme shpesh ato shihen si penges...Arsye për të mos deleguar punën

Shumë ekspertë të menaxhimit do t’ju këshillojnë të delegoni punët apo detyrat punonjësve tuaj...Si të përballojmë zhurmat në pun...

Zonat e hapura në punë krijojnë shpesh mjedise të zhurmshme. Lënia e dyerve të zyrave hapur apo lëni...Si të kontrolloni emocionet në v...

 1. Merrni një vendim që kontrolli është i mundur Të gjitha ndryshimet në sjellje fillojnë nga një g...Punët më të kërkuara në fushën e...

NET Developers janë parashikuar të kenë kërkesa mjaft të larta në të gjithë rajonet e SHBA-së sikurë...Rregullat si të organizojmë taki...

  Kur keni një ekip pune të shpërnadarë në pjesë të ndryshme të botës, ku dhe koha është e ndryshme...Mënyrat efektive për të komunik...

 Si menaxher, është detyra juaj për të krijuar një vizion për ekipin apo departamentin tuaj që drejt...Femrat bjonde fitojnë më shumë s...

Një studim i universitetit “ Queensland” në Australi, zbuloi se femrat bjonde fitojnë më shumë se ko...Shtatë gjëra që nuk duhet të bën...

Të gjithëve na ka ndodhur të gjendemi në një situatë të sikletshme me shefin apo kolegët dhe të mos...Trajnimi “Rekrutimi dhe Intervis...

DM Consulting Services në kuadër të shërbimeve në fushën e trajnimeve, do të organizojë si seancë të...6 Mësime të fuqishme rreth dësht...

Dështimi është pjesë e jetës, depresionet janë pjesë e mënyrës së jetesës dhe katastrofat janë padys...Një vit i Ri. Një strategji e re...

  Me fillimin e një viti të ri ndaloni një çast dhe shikoni pas se si ju i menaxhoni gjërat tuaja. Ë...Këshilla mbi planifikimin e një...

Çelësi  për një projekt të sukseshëm është në planifikimin e tij. Krijimi i një plani të projektit ë...Femrat në pozicione drejtuese

Gratë dhe burrat që punojnë në pozicione drejtuese në kompani të mëdha kanë këndvështrime të ndryshm...Si të kemi një fillim të ri

   Liderët apo drejtuesit të cilët kanë themeluar dhe kanë ngritur kompani, shpesh hedhin vështrimin...Kurthet e komunikimit që pengojn...

     Shumë drejtues janë të interesuar në rritjen e bizneseve të tyre nëpërmjet inovacioneve, por në...Pse kolegët kanë frikë që t’i ku...

       Janë të shumta arsyet pse kolegët nuk i vijnë në ndihmë shokut të tyre që po dhunohet. Këtu p...CEO të suksesshëm… ja çfar...

E ndërsa zhvillohet debati nëse rrogat e larta të ekzekutivëve të kompanisë janë të justifikuara, më...“Paga” arsye konkurrence në punë

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Çikagos rezultoi se meshkujt janë 94%  më shumë të tër...Ballafaqimi me njerëz të vështir...

Niseni nga fillimi duke shqyrtuar veten. A jeni i sigurtë se personi tjetër është me të vërtetë prob...Si të flasim në një takim

Të folurit nëpër takime është proces i lehtë për disa persona, por për një pjesë tjetër mund të jetë...Promovoni veten tuaj

Përpiquni të tregoni veten dhe të shpjegoni se pse dikush duhet t’ju punësojë, apo t’ju prezantojë m...Këshilla për rritjen e produktiv...

Të gjithë jetojmë dhe punojmë në një botë që kërkon shumë. Të qenit produktivë në çdo moment nganjëh...Karakteristikat e një Lidershipi...

Sekretet e një udhëheqjeje të suksesshme janë ato që ndajnë sot liderët e mëdhenj nga ata të mesëm....Tre mësime të cilat menaxherët n...

Menaxherët shpesh harrojnë se si është të gjendesh në anën tjetër të tavolinës, të jesh pjesë e ekip...Si të sillemi me kolegët tanë

Është shumë frustuese kur një bashkëpunëtor apo koleg i juaji bie dakord me një plan veprimi apo pun...Menaxhimi i punonjësve në median...

Më poshtë janë disa hapa për të udhëzuar punëdhënësin në krijimin e politikave për punonjësit e tyre...7 fjalitë që nuk duhet t’i thoni...

1. ‘Unë e urreja shefin tim’ Shmangni shprehjen e urrejtjes për shefin tuaj të mëparshëm gjatë inter...Ku të fitojmë eksperiencë?

Pyetje: Ku mund të gjejmë punë ne të papunët? Po nuk na morët në punë ku do e bëjmë ne eksperiencën...Vendim-marrja për shpërblime

Periudhat e shpërblimeve të punonjësve janë të vështira për menaxherët. Ata duhet të vendosin se cil...7 Këshilla për të ngjitur shkall...

  1. Mos kini frikë të krijoni rrjetin tuaj, të njiheni me një punë, person apo kompani. Shkrua...Hyrje në Burime Njerëzore të Apl...

DM Consulting Services në kuadër të shërbimeve në fushën e trajnimeve, organizoi në datën 19 Nëntor...Këta punonjës e fillojnë ditën e...

Punëtorët e kompanisë me 20 zyra në të gjithë botën e nisi punën saktësisht më 09:06 të mëngjesit. P...Çfarë është letra e motivimit

Letra e motivimit është kartvizita juaj, gjëja e parë që një punëdhënës merr nga ju. Ajo duhet përga...Flirti në punë, meshkujt e bëjnë...

Mos u ndjeni shumë të privilegjuara nëse kolegu i këndshëm ju shikon ëmbël e ju shkel syrin sa herë...10 punët më të mira që ju japin...

Të udhëtosh nëpër botë, të përjetosh të gjitha llojet e pamjeve të reja, tingujt, ushqimet, kultura...Cilët janë elementët bazë të një...

Nëse një punëdhënës kërkon të shoh CV tuaj, ai po kërkon për një dokument që provon pse ti je kandid...10 këshilla për të reduktuar niv...

1.   Mbani një qëndrim pozitiv. 2.   Pranoni faktin që ka ngjarje të cilat nuk mund t’i kontro...Trajnimi “Hyrje në Burime Njerëz...

Duapune, DM-Consulting, në vijim të kryerjes me sukses të trajnimeve mbi Menaxhimin e Burimeve Njerë...YOUTH EXCHANGE AND STUDY

Mësoni më shumë për këtë program të ri shkëmbimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës YES – Youth Exch...Trajnimi “Aftësitë e komunikimit...

DM Consulting Services në kuadër të shërbimeve në fushën e trajnimeve, organizoi si seancë të parë n...Trajnim nga EU për Profesionistë...

  Komisioni Europian dhe British Council, njoftojnë për hapjen e aplikimeve për “EU Scheme for...